Українська мова та література

Семінар учителів української мови і літератури "Упровадження норм нової редакції Українського правопису в освітній діяльності"

05 грудня 2019 року

З метою підвищення якості шкільної мовно-літературної освіти, полегшення адаптації вчителів-словесників до переходу на нову редакцію Українського правопису в освітній діяльності

РЕКОМЕНДУЄМО:

1. Провести засідання шкільних методичних об'єднань учителів української мови та літератури з метою ознайомлення словесників з питаннями упровадження в освітній процес нової редакції Українського правопису

Керівники шкільних методичних об'єднань

учителів української мови і літератури.

Грудень 2019 року

2. Практикувати на уроках, зокрема української мови, різноманітні форми роботи, візуальні засоби навчання, під час оцінювання орфографічних завдань не вважати за помилку лексем обох форм (за старою чи новою редакцією правопису).

Учителі української мови і літератури

2019/2020 н.р.

3. Вивчати та популяризувати досвід учителів-словесників щодо впровадження норм нової редакції правопису української мови в освітній діяльності. 

Методист з мов та літератур

районного методичного кабінету

Постійно

4. Організувати в районі консультативні пункти з питань упровадження в освітній процес нової редакції Українського правопису.

Методист з мов та літератур 

районного методичного кабінету,

голова районного методичного об'єднання

учителів української мови та літератури

2019/2020 н.р.




Ваш заголовок

Тут зачинається ваш текст. Натисніть тут і почніть писати. Ийжквюы фиэрэнт эа ут выльёт доктюж зюжкепиантюр мэль ат пауло пондэрюм дэчырюёжжэ прё еюж пожжёт аккюжамюз ад вэл эи янвыняры ыкжпэтэндяз хёнк пауло доктюж ут про эи мыа.

Відповідне місце для заголовку

Введіть підзаголовок тут

Перша послуга

Натисніть тут і зачніть писати. Ийжквюы фиэрэнт эа ут выльёт доктюж зюжкепиантюр мэль ат.

Друга послуга

Натисніть тут і зачніть писати. Оратио фачтидёе жкрибэнтур ку зыд кюм тантаз.

Третя послуга

Натисніть тут і зачніть писати. Нам мэя эю убяквюэ аюдиам квуй.

Результати ІІ етапу(районного) Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури


Мовні конкурси 2018

Школа молодого вчителя іноземної мови 

14 вересня 2018 року у Макарівському НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів - природничо- математичний ліцей" відбулася районна Школа молодого вчителя іноземної мови " Шлях до майстерності", керівником якої є Олійник Н.Й. Тема першого засідання " Упевненість у собі як показник компетентності педагога". Молоді вчителі були ознайомлені із системою навчально-виховної роботи в закладі та опанували навички ведення шкільної документації.

Районний  майстер-клас учителів української мови та літератури

    17 травня 2018 року на базі Мотижинської ЗОШ І-ІІІ ступенів методистом районного методичного кабінету  Т.М.Дзюбою проведено районний майстер-клас учителів української мови та літератури з теми "Формування та розвиток мовленнєво-комунікативних, пізнавальних, мовленнєвих умінь та навичок учнів у процесі навчання української мови засобами інноваціних освітніх технологій".

Учасники майстер-класу переглянули фрагмент уроку розвитку мовлення "Твір-роздум на морально-етичну тему в публіцистичному стилі з теми "Чи зможуть часом селфі змінити родинні фотографії" (вчитель С.В.Хижняк). Годину вільного спілкування на хвилях пам`яті  (учитель Т.Т.Суздальцева) та інсценування на сучасний лад "Стецькові женихання" за мотивами п`єси Г.Квітки-Основ`яненка "Сватання на Гончарівці" (учитель С.П.Коляда).

Круглий стіл учителів української мови та літератури!

26 квітня 2018 року на базі Ясногородського НВО відбувся круглий стіл вчителів української мови та літератури району з теми «Актуальні проблеми сучасної української лінгводидактики», який провела Н.Б.Голуб, доктор педагогічних наук, професор, завідувачка відділу навчання української мови та літератури Інституту педагогіки НАПН України, автор підручників «Українська мова», посібників, збірників, автор журналу «Українська мова та література в школі».

На заході були присутні працівники відділу навчання української мови та літератури Інституту педагогіки О.М.Горошкіна, доктор, кандидат педагогічних наук, професор; Н.В.Бондаренко, кандидат педагогічних наук; Л.В.Галаєвська, науковий співробітник; О.В.Матейчук, завідувачка районного методичного кабінету відділу освіти, фізичної культури та спорту Макарівської РДА; Т.М.Дзюба, методист з мов і літератур районного методичного кабінету; Л.М.Шамота, директор Ясногородського НВО.

Ніна Борисівна розповіла про актуальні проблеми компетентнісно орієнтованого навчання української мови в сучасних закладах освіти.

На прохання словесників району професор зупинилася на викладанні сучасної риторики у закладах загальної середньої освіти (презентація «Риторика - ключ до успіху»). Презентувала підручники з української мови для учнів 7-9 класів.

Майстер-клас учителів української мови та літератури

на базі Великокарашинської ЗОШ І-ІІІ ступенів

       19 квітня 2018 року на базі Великокарашинської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося ІV засідання майстер-класу вчителів української мови та літератури. Учасники зібрання ділилися досвідом щодо формування світогляду учня, його духовності, високої внутрішньої культури, що є шляхом до розв'язання завдань мовленнєвого етикету.

Учитель Зубар М.П. провела відкритий урок у 9 класі «Григорій Сковорода - видатний український поет, мислитель, філософ, просвітитель».

На уроці було продемонстровано сучасні методи особистісно орієнтованого навчання з елементами інтерактивного навчання. Усі учасники майстер-класу взяли участь у рольовій грі складання «Дерева гідності», працювали в групах, виконували поставлені завдання вчителем.

Майстер-клас учителів української мови та літератури

01 березня 2018 року в Макарівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - природничо-математичний ліцей» відбувся майстер-клас для учителів української мови та літератури з теми «Формування та розвиток мовленнєво-комунікативних, пізнавальних, мовленнєвих умінь та навичок учнів у процесі навчання української мови засобами інноваційних освітніх технологій» за участю методиста районного методичного кабінету Т.М.Дзюби.

Учителі продемонстрували різні види робіт: написання каліграм, діаманти, створення скрайбінгу, проектів.

Педагоги наголосили, що пріоритетним завданням навчально-виховного процесу в сучасній демократичній школі є всебічний розвиток школярів, зокрема творчих здібностей особистості.

Адже життя доводить, що в складних умовах, які постійно змінюються, найкраще орієнтується, приймає рішення людина творча, гнучка, креативна, здатна до генерування і використання нового (нових ідей, задумів, нових підходів та рішень). Це людина, яка "володіє певним переліком якостей, а саме: рішучістю, вмінням не зупинятися на досягнутому, сміливістю мислення, вмінням бачити за межі того, що бачать сучасники і бачили попередники".

Масйтер-клас для вчителів української мови та літератури

13 лютого на базі Гружчанського НВО «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дитячий садок» Романова М. О. провела майстер-клас для учителів української мови та літератури «Уроки розвитку усного мовлення з української літератури в системі особистісно-орієнтованого навчання».

Що потрібно, щоб урок був ефективним? Як встановити взаємодію з учнями? Як уникнути одноманітності?.. Ці питання були в центрі уваги учасників майстер-класу.

Майя Олександрівна поділилася досвідом використання на уроках української літератури методу сторітеллінгу (метод донесення інформації до аудиторії шляхом розповідання історій): як створюються історії, які його переваги у використанні на уроці, методика використання на різних етапах уроку. Педагоги мали можливість прослухати найцікавіші історії сторітеллінгу.

Наступний етап роботи - знайомство із скрапбукінгом як дидактичним прийомом підвищення мотивації учнів до вивчення української літератури.

Під час обговорення колеги відмітили актуальність даних методів: можливість впливати на формування і розвиток мовної, мовленнєвої і комунікативної компетенції учнів; розвиток креативності; підвищення рівня культури.

Майстер-клас учителів української мови та літератури

28 вересня на базі ОЗНЗ Червонослобідська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів відбувся майстер-клас учителя української мови та літератури Шульги Наталії Миколаївни. Тема засідання «Взаємозв'язок та взаємовплив між усним та писемним мовленням на уроках розвитку мовлення».

Педагоги розглянули ряд питань:

- Навчання зв'язного монологічного мовлення у різноманітних жанрах усних та писемних висловлювань.

- Навчання грамотного діалогічного та монологічного висловлювань.

- Твір-характеристика персонажа.

Шульга Н.М. продемонструвала фрагмент уроку за творчістю О. Довженка "Інтерв'ю з героєм твору як один із засобів психологічного малювання характеру персонажа" ( за твором О.Довженка «Україна в огні»).

Майстер-клас О.М.Авраменка

Зустріч і спілкування з Олександром Авраменком, доцентом Київського університету ім. Б.Грінченка, педагогом, теле- та радіоведучим, автором підручників та посібників з української мови та літератури, завжди приносить задоволення.

Саме така зустріч і відбулася 25 квітня 2017 року із учителями-словесниками та учнями старших класів Макарівщини.

Олександр Миколайович провів майстер-клас для вчителів української мови і літератури та для учнів старших класів району.

Майстер-клас учителів української мови та літератури

у Мар'янівській ЗОШ І-ІІІ ступенів

16 березня 2017 року на базі Мар'янівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося засідання майстер-класу вчителів української мови та літератури з теми «Текстоцентричні технології навчання», яке було присвячено творчості видатної української поетеси Ліни Костенко.

На засіданні були присутні: методист РМК Дзюба Тетяна Михайлівна, керівник майстер-класу Андрійко Валентина Петрівна.

Проводила майстер-клас учитель української мови та літератури Самар Тетяна Миколаївна. У рамках майстер-класу було проведено урок в 11 класі з теми «Поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі», на якому було досліджено фанфік як форму творчої роботи учнів. Школярі декламували поезії, учні 11 класу інсценізували уривки з роману Ліни Костенко «Маруся Чурай».

Діти доторкнулися душею до неповторної творчості славетної сучасниці, осягнули серцем всю красу її поезії, розкрили розуміння авторського слова. 

Майстер-клас учителів української мови та літератури

у Наливайківському НВО

16 лютого 2017 року в Наливайківському НВО «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - дитсадок» за участі методиста РМК Дзюби Тетяни Михайлівни відбувся майстер - клас учителів української мови «Усне словесне малювання - один із шляхів розвитку мови особистості на уроках словесності». Учитель української мови та літератури Стукало Тетяна Василівна провела фрагмент уроку в 9 класі відповідно теми майстер - класу. 

На уроці учасники майстер - класу ознайомилися з різними формами роботи щодо розвитку та вдосконалення в учнів образного словесного мовлення: порівняльний аналіз текстів художнього стилю, словесне малювання за уявою під час прослуховування музики, співвідношення мелодії та зображення, словесне малювання власних вражень від побачених фотокомпозицій природних див України. 

Не залишила нікого байдужим літературно - музична композиція, яку підготувала з учнями вчитель української мови та літератури Федченко Оксана Миколаївна. Звучали поетичні рядки про красу, багатство українського слова. Вміти користуватися ним - велике мистецтво.

Артистично звучали гуморески та сучасна інсценізація, танцювальний флешмоб, пісні про Україну.


Усі присутні залишили навчальний заклад із гарним настроєм та побажаннями колегам творчої наснаги у вихованні учнів, які з повагою ставляться до української мови.

Гарним завершенням майстер-класу стало відвідування кіностудії у селі Ніжиловичі.

Вітаємо призерів ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури!


ІІ місце

Орлюк Вікторію, ученицю 8 класу Великокарашинської ЗОШ І-ІІІ ступенів і вчителя Зубар Марію Петрівну;

Килимник Марію, ученицю 11 класу Макарівського НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів - природничо-математичний ліцей" і вчителя Дзюбу Тетяну Михайлівну.

ІІІ місце

Шевченко Марію, ученицю 9 класу Макарівського НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів - природничо-математичний ліцей" і вчителя Матейчук Олену Володимирівну


Майстер-клас учителів української мови

22 грудня 2016 р. за участі методиста РМК Дзюби Тетяни Михайлівни у Королівській ЗОШ І - ІІІ ст.  відбувся майстер-клас з теми «Застосування мовленнєво-ситуативних завдань як засіб формування комунікативної компетентності учнів на уроках розвитку мовлення». Учасники майстер-класу відвідали урок захисту проекту «Які є барви кольорові у саду бабусі Мови?» у 5 класі, який провела Зданович В.Г. Школярі розповіли про проведену роботу, поділилися враженнями, презентували свої творчі наробки. Результатом праці стало складання книжечки сенканів, діалогів, інсценівки, створення ілюстрацій, плакатів. Цікаво було побувати в королівстві частин мови, де правила мудра королева Морфологія. А допомагала їй наводити лад юна принцеса Мовознавія. Школярі підготували казковий вернісаж.

Учителі майстер-класу української мови та літератури побували на українських вечорницях, підготовлених учителем Лукашиною Людмилою Григорівною, метою яких було виховання в учнів шанобливого ставлення до звичаїв, побуту українського народу, поваги до її історичного минулого, бажання знати витоки народних традицій. Адже вивчення культури і побуту українського народу сприяє відродженню національної самосвідомості дітей, збагачення їх духовного світу. 

На вечорницях у виконанні ансамблю дівчаток прозвучали твори В.Івасюка  «Україно моя, вишиванко», народна пісня «А мій милий вареників хоче» (солісти Бондар Марина та Гайнулін Олексій), «Хлопці кучеряві, не ходіть до нас» (виконавець Дмитренко Тетяна), народна пісня «Чорна редька» (солістка Бондар Марина) і  пісня Тіни Кароль «Україна - це ти», яка стала хрестоматійним твором. 

Керівник майстер-класу Українець Наталія Михайлівна та учасники заходу обговорили ситуативні завдання,  які використовуються на уроках як засіб формування комунікативної компетентності учнів.

На жаль, таку чудову нагоду отримати позитивні емоції, нові знання та навички втратили, через відсутність на майстер-класі, вчителі таких шкіл: Копилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Андріївського та Плахтянського НВО.

Майстер-клас у фотографіях

Майстер-клас учителів української мови "Уроки розвитку усного мовлення з української літератури в системі особистісно зорієнтованого навчання"

28 листопада 2016 року в Лишнянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбувся майстер-клас учителів української мови та літератури з теми: «Розширення лексичного запасу учнів на уроках розвитку мовлення з української літератури».

Учасники майстер-класу відвідали урок української літератури в 10 класі з теми: «Б. Грінченко. Оповідання «Каторжна». Усний твір за оповіданням», підготовлений Шульгою Валентиною Миколаївною, учителем української мови та літератури.

Після перегляду уроку відбулася тематична дискусія.

IX Відкритий конкурс читців «Із янголом на плечі...» 

Результати ІІ (районного) етапу XVII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

у 2016/2017 навчальному році

5 клас

ІІІ місце - Шевченко Костянтин Сергійович, учень Макарівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - природничо-математичний ліцей» (вчитель Гуменюк Любов Михайлівна)

6 клас

ІІІ місце - Тимошенко Дарія Олександрівна, учениця Макарівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - природничо-математичний ліцей» (вчитель Савенко Світлана Михайлівна)

Полюхович Ангеліна Юріївна - учениця Мар'янівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (вчитель Самар Тетяна Миколаївна)

9 клас

ІІ місце - Круковська Дарина Олегівна, учениця Макарівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - природничо-математичний ліцей» (вчитель Матейчук Олена Володимирівна)

ІІІ місце - Шевченко Марія Сергіївна, учениця Макарівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - природничо-математичний ліцей» (вчитель Матейчук Олена Володимирівна)

Робенко Катерина Миколаївна - учениця Макарівського НВК «ЗОШ І ступеня - районна гімназія» (вчитель Глущенко Наталія Володимирівна

Несенчук Галина Вадимівна - учениця Яблунівського НВО (вчитель Антоненко Ганна Іванівна)

11 клас

ІІ місце - Петренко Дарина Сергіївна, учениця Макарівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - природничо-математичний ліцей» (вчитель Дзюба Тетяна Михайлівна)

ІІІ місце - Глущенко Даріна Вікторівна, учениця учениця Макарівського НВК «ЗОШ І ступеня - районна гімназія» (вчитель Глущенко Наталія Володимирівна

Левицька Мирослава Валентинівна - учениця Ч.Слобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів (вчитель Василенко Інна Миколаївна)

20 листопада 2016 року був проведений ІІ (районний) етап VІІ Міжнародного мовно - літературного конкурсу учнівської та студентської молоді мені Тараса Шевченка, у якому взяло участь 144 школярі.


Найкращі результати показали такі учні:

6 клас: Сукач Марія Сергіївна, учениця Макарівського НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів - природничо-математичний ліцей" (учитель Савенко С.М.) - І місце

             Литвин Анна Миколаївна, учениця Пашківської ЗОШ І-ІІІ ступенів (учитель Кудименко Г.І.) - ІІ місце

              Лузіна Ірина Віталіївна, учениця Фасівської ЗОШ І-ІІ ступенів (учитель Дарієнко Л.В.) - ІІІ місце

7 клас: Михайленко Марина Сергіївна, учениця Королівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (учитель Лукашина Л.Г.) - ІІІ місце

8 клас: Зіновій Богдан Олександрович, учень Макарівського НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів - природничо-математичний ліцей" (учитель Савенко С.М.) - І місце

             Новак Юлія Михайлівна, учениця Фасівської ЗОШ І-ІІ ступенів (учитель Дарієнко Л.В.) - ІІ місце

              Гальчевська Тетяна Сергіївна, учениця Комарівського НВО (учитель Перепадя Н.О.) - ІІІ місце

               Харченко Аліна Олегівна, учениця Липівського НВО (учитель Кузьменко Т.О.) - ІІІ місце

              Савченко Єлена Сергіївна, учениця Макарівського НВК "ЗОШ І ступеня - районна гімназія" (учитель Глущенко Н.В.) - ІІІ місце

9 клас: Шевченко Марія Сергіївна, учениця  Макарівського НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів - природничо-математичний ліцей" (учитель Матейчук О.В.) - І місце

             Робенко Катерина Миколаївна, учениця Макарівського НВК "ЗОШ І ступеня - районна гімназія" (учитель Глущенко Н.В.) - ІІ місце

             Єгорченко Марина Петрівна, учениця В.Карашинської ЗОШ І-ІІІ ступенів (учитель Зубар М.П.) - ІІІ місце

10 клас: Орлюк Ольга Олександрівна, учениця В.Карашинської ЗОШ І-ІІІ ступенів (учитель Кардаш С.М.) - ІІ місце

               Савран Аліна Сергіївна, учениця Королівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (учитель Зданович В.Г.) - ІІІ місце

11 клас:  Моїсеєнко Катерина Олександрівна, учениця Макарівського НВК "ЗОШ І ступеня - районна гімназія" (учитель Юхименко В.Д.) - І місце

                Килимник Марія Сергіївна, учениця Макарівського НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів - природничо-математичний ліцей" (учитель Дзюба Т.М.) - ІІ місце

                Апацький Владислав Віталійович, учень В.Карашинської ЗОШ І-ІІІ ступенів (учитель Зубар М.П.) - ІІІ місце



МАЙСТЕР-КЛАС

       20 жовтня 2016 року районним методичним кабінетом на базі Забуянської ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено майстер-клас для вчителів української мови та літератури з теми «Передумови досягнення успіху в мовленнєвій діяльності на уроках української мови в контексті компетентнісно орієнтованого навчання» (учитель Українець Н.М.). Словесники відвідали урок розвитку мовлення у 9 класі та виховний захід «Я пливу до сонця на крилі», присвячений святкуванню 80-ї річниці від дня народження Івана Драча, 110-й річниці від дня народження Івана Багряного та 135-й річниці від дня народження Івана Кочерги.

      Увазі присутніх було запропоновано основні моменти життя та найкращі твори письменників-ювілярів у сценічному показі учнів Забуянської школи. Діти майстерно втілювалися в образи персонажів, демонструючи високий рівень декламації творів митців.



 

© 2016 Worlds Collide. Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати