Педстудія

Засідання районної педагогічної студії «Дивослово» 

28 лютого 2020 року на базі КЗ « Макарівський багатопрофільний ліцей» відбулося засідання районної педагогічної студії «Дивослово» з теми «Комічне як одна з основних естетичних категорій.Спрямування позакласної роботи з предметів гуманітарного циклу на створення умов для творчої самореалізації учня та вчителя» за участі методиста районного методичного кабінету Дзюби Т.М..

Керівник закладу Українець Н.М. ознайомила присутніх із діяльністю та досягненнями ліцею, презентувавши фільм, окреслила плани на майбутнє. Учителі Суходольська Я.В. та Гуменюк Л.М. разом з учнями підготували справжнє свято гумору,показавши розмаїття жанрів комічного від «намиста» з приказок і прислів'їв , старовинних українських гумористичних пісень до інсценізації творів відомих майстрів художнього слова та вишуканого англійського гумору.


Парад улюблених драматичних творів

Борівське НВО
Борівське НВО
Великокарашинська ЗОШ І-ІІІст.
Великокарашинська ЗОШ І-ІІІст.
Колонщинська ЗОШ І-ІІІст.
Колонщинська ЗОШ І-ІІІст.
Макарівський НВК (гімназія)
Макарівський НВК (гімназія)
Макарівський НВК (гімназія)
Макарівський НВК (гімназія)
Макарівський НВК (ліцей)
Макарівський НВК (ліцей)
Мотижинська ЗОШ І-ІІІст.
Мотижинська ЗОШ І-ІІІст.
Наливайківське НВО
Наливайківське НВО
ОЗНЗ Бишівська ЗОШ І-ІІІ ст.
ОЗНЗ Бишівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Пашківська ЗОШ І-ІІІ ст.
Пашківська ЗОШ І-ІІІ ст.
Плахтянське НВО
Плахтянське НВО
Ситняківське НВО
Ситняківське НВО
Фасівська ЗОШ І-ІІст.
Фасівська ЗОШ І-ІІст.
Яблунівське НВО
Яблунівське НВО

Життя - це доля, доля - це театр,

Де сльози, успіх, біль, аплодисменти.

Й завіса дня щоденно відкриває

Нової п'єси акти та моменти.

Театр, театральне мистецтво багато століть є для людства, що вже має у XXI столітті телебачення, інтернет, незмінно улюбленим, особливим, часом загадковим видом мистецтва, без якого ми не уявляємо свого життя.

Театр - це завжди атмосфера свята, духовності, високої культури.

Усім відомий вислів Уільяма Шекспіра: «Увесь світ - театр, а люди в ньому - актори...» - коротко і якнайповніше характеризує зв'язок театру з реальним життям.

Саме тому з метою розвивати потребу, бажання відвідувати театри17 травня 2019 року в Макарівській гімназії відбулося районне міжшкільне літературне театралізоване свято «Парад улюблених драматичних творів» за участі методиста районного методичного кабінету відділу освіти, фізичної культури та спорту Макарівської райдержадміністрації Дзюби Тетяни Михайлівни, у якому взяли участь 13 шкіл Макарівського району.

Захід, який підготували учні та вчителі навчальних закладів, проходив в актовій залі районної гімназії.

Приємно зазначити, що саме діти в такому ранньому віці проявляють інтерес до мистецтва та творчості. Усі присутні були вражені чудовою грою та артистичністю всіх учасників свята на сцені, які приміряли на себе амплуа актора театру.

Виховний захід пройшов на високому емоційному рівні. Усі діти проявили належну організованість при його проведенні. Свято подарувало й артистам, і глядачам багато радості, позитивні емоції, веселий настрій та незабутні враження. Тож з цієї нагоди вчителі та учні мали змогу стати частиною світу театрального мистецтва, духовно збагатитися.

Хедлайнерами свята стали ведучі «Параду улюблених драматичних творів» - Євгенія Саченко (учениця 10 класу Макарівської гімназії) та Труський Артем (учень 11класу Макарівської гімназії), які професійно й на високому рівні зіграли Проню Сірко та Свирида Голохвастого із п'єси М. Старицького «За двома зайцями».

По закінченню заходу із вітальним словом виступила Тетяна Дзюба - методист районного методичного кабінету, яка подякувала учням, учителям, директорові гімназії та всім присутнім за гарну організацію свята, належну підготовку школярів до виступу та розвиток захоплення мистецтвом у юного покоління. 

Засідання педстудії 

на базі Плахтянського НВО «ЗОШ І-ІІ ступенів» 


      18 січня 2018 року на базі Плахтянського НВО «ЗОШ І-ІІ ступенів» відбулося засідання педагогічної студії «Дивослово» з теми «Організація театральної діяльності учнів задля розвитку і виховання морально-естетичних здібностей». 

      Учні Плахтянського НВО разом із учасниками педагогічної студії здійснили віртуальні мандрівки у часи Тараса Шевченка та Івана Котляревського, де познайомились із героями їх творів.

      Також завітали в гості до Тома Сойєра та його друзів.  

Засідання педстудії

9 листопада 2017 року на базі Яблунівського НВО відбулася педагогічна майстерня "Дивослово" з теми "Формування естетичної культури учнів у процесі театралізованої діяльності".

Учні Яблунівського НВО підготували позакласний захід "Театр - світ духовності і краси", у якому продемонстрували уривки творів: трагедії В. Шекспіра "Гамлет" мовою оригіналу, драми М.Кропивницького "Доки сонце зійде, роса очі виїсть", трагікомедії І. Карпенка-Карого "Сто тисяч", оповідання І. Нечуя-Левицького "Баба Палажка і баба Параска".

Словесники переймалися долею молодої дівчини Оксани, сміалися над жадібним Герасимом Колиткою, сварливими бабами Параскою та Палажкою, шукали відповідь на одвічне питання " Бути чи не бути?" разом з Гамлетом.

Члени педагогічної студії у День української писемнності та мови приєдналися до написання Всеукраїнського радіодиктанту "Наші пісні".

Технологія створення майстер-класу як форми підвищення професійної майстерності педагога 

       14 березня 2017 року у Ситняківській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося засідання районної педагогічної студії «Дивослово» з теми: «Технологія створення майстер-класу як форми підвищення професійної майстерності педагога».

      Учитель української мови та літератури Савченко М.В. ознайомила присутніх з особливостями організації, алгоритмом проведення майстер-класу , його тематикою, завданнями, формами.

     Учасники педстудії мали змогу долучитися до майстер-класу «Я роблю це так...», який проходив у формі бенефісу одного вірша і мав назву «Симоненкова оранта». У підготовці та проведенні заходу брали також участь учителі школи - англійської мови Круковець О.О. та зарубіжної літератури Йовенко К.С. (інтеграція предметів).

      Усі мали змогу поринути у неперевершений світ цієї поезії, яка стала піснею. Учні школи Гребенюк К., Чорний А. та Чорна А. майстерно декламували твір українською, англійською, німецькою та білоруською мовами та виконали пісню.

     Учасники заходу змогли переглянути буктрейлер «Сповнений любові і добра», відеоролики «Життя, мов спалах блискавки» та «Симоненкова оранта», почули живий голос Василя Симоненка. Педагоги пересвідчилися у тому, що пісня стала народно, немає ні часових, ні вікових, ні територіальних меж (відеоматеріали).

      Україна залишається у серці назавжди у того, хто хоч раз побував тут . Учениця 11 класу Тучемська С. представила проект «З Україною у серці. Зарубіжні письменники і Україна».

     Учасники педстудії завітали до шкільного музею «Світлиця» (екскурсію провела учитель історії школи Забишна Л.А.). Учні 8-11 класів запросили до «Театральної вітальні», презентувавши уривки з творів Т.Шевченка «Слепая» та О.Коломійця «Фараони». 

Міжнародний день рідної мови

Скільки мов у нашім світі?

Дві, чотири, може, двісті?

Є китайська, є грузинська,

І французька, і киргизька!

Іноземні треба знати,

Щоб у слові все пізнати,

Щоб мови народів в повазі були

Від роду до роду, щоб у пісні жили.

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначали Міжнародний день рідної мови. Районне свято з нагоди цієї дати відбулося на базі Макарівського НВК «ЗОШ I ступеня - районна гімназія», яке провів районний методичний кабінет відділу освіти, фізичної культури та спорту Макарівської РДА (методист РМК Тетяна Михайлівна Дзюба)

Саме в цей день учні Макарівського району продемонстрували неповторність культури, історію, традиції інших народів через віршовані та музичні твори.

Усі присутні мали змогу доторкнутися до поезії, осмислити її та відчути естетичну принаду, збагатитися духовно.

Розпочали свято учні Наливайківського НВО, які розповіли про поетичну спадщину В. Сосюри. Вони читали напам'ять вірш «Любіть Україну!», який є великим проявом безмежної любові поета до рідної Батьківщини і її культури. Цікаво було почути цей вірш не тільки мовою оригіналу, а й англійською. А пісня, яка виконувалася під гітару, вразила всіх.

Читці Пашківської ЗОШ І-ІІІ ступенів представили письменника, якого називають родоначальником нової польської літератури, чиє ім'я відоме у всьому світі, Адамом Міцкевичем. Дівчатка читали вірш «Пілігрим» у перекладі Максима Рильського та польською мовою.

Вихованці Макарівського НВК «ЗОШ I-ІІІ ступенів - природничо-математичний ліцей» підготували вірш «Моє серце у верховині» та пісню «Моя любов» шотландського поета Роберта Бернса. Приємним є те, що над перекладом цих творів працював наш земляк - Ігор Леонідович Годенков.

Продовжили свято діти 5 класу цього ж навчального закладу. Вони читали «Заповіт» українською, англійською та французькою мовами. Цей вірш перекладено більше як 150 мовами народів світу. Але глибина «Заповіту» відтворена і в музиці. Усі присутні в залі насолоджувалися звучанням бандури.

Учень Чорногородської ЗОШ І-ІІ ступенів прочитав вірш «Міньйона» Йогана Гете, який німецький композитор-романтик Роберт Шуман поклав на музику. З цим твором Гете мандрував далеко-далеко в гори на свою Батьківщину. Твір прозвучав як українською, так і німецькою мовами.

Про поета з великої букви, патріота, вірного сина Батьківщини Василя Симоненка розповіли старшокласники Ситняківської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Вони висвітлили незаперечну істину (за словами поета): якщо людина має батьківщину, рідну землю, - це вже велике щастя, бо іншої у неї не може бути, іншу вибрати неможливо. А втрата її - велике горе, порівняне лише із втратою матері. Про це говорить поет у вірші «Лебеді материнства». Усі мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад цієї поезії, тому що учні майстерно читали українською, англійською, німецькою та білоруською мовами. А пісня у їхньому виконанні не залишила байдужими нікого.

Окрім того, Василь Симоненко прагне, аби людина знала, що вона не бездушний гвинтик, що вона створює цей світ і має про це пам'ятати, шанувати свою гідність. Людина - це цілий світ, неповторна особистість. Саме про це розповідали школярі Борівського НВО у поезії «Ти знаєш, що ти - людина...?».

Майстерно продемонстрували неперевершені поезії Ліни Костенко учні Колонщинської, Мотижинської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Яблунівського НВО. Вихованці через поезію висвітлили філософське ставлення Ліни Костенко до життєвих проблем, розкрили найсуттєвіші почуття людини, її неповторність і складність, суперечливість і красу.

У вірші «Крила» школярі Яблунівського НВО нагадали про те, що крилами, які тримають людину на Землі є чесність, щирість, вірність, працьовитість, щедрість та поетичність. Усі присутні мали змогу хоч на мить побути «крилатими людьми».

«Життя іде і все без коректур...» - каже Ліна Костенко. Це твердження змушує кожного задуматися, для чого ми приходимо у цей світ і як живемо. Учениця Колонщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів донесла до присутніх це вічне питання, яке потрібно поставити перед собою якомога раніше, щоб не довелося в кінці життя шкодувати за змарнованими роками.

Зовсім по-іншому прочитав поезію «Пекучий день» Ліни Костенко учень Мотижинської ЗОШ І-ІІІ ступенів українською та англійською мовами. Присутні насолодилися пейзажною лірикою поетеси. Саме у таких творах відчувається настрій людини, її біль і радість. Сміливо можна сказати, що природа для Ліни Костенко така ж одухотворена, як і людська душа.

Але не тільки українські поети зачаровані красою природи. Учні цієї школи висвітлили внутрішній світ пейзажної лірики у вірші «Осіння пісня» Поля Верлена. Справжній Верлен звучав французькою.

Про людину особливої вдачі - Редьярда Кіплінга, який утілив моральний кодекс справжньої людини у вірші «Якщо...» («If»), - розповіли учні Фасівської ЗОШ І-ІІ ступенів. Це один із найгуманніших творів письменника, у якому проголошуються вічні цінності - честь, мужність, воля, відданість високій меті.

Цікавою була сценка «Як це було», продемонстрована дітьми Плахтянського НВО. Глядачі уявили себе пасажирами потягу Львів - Відень.

Під завісу прозвучала інтимна лірика, яка зачарувала всіх. Адже кохання - одне з найкращих і найглибших людських почуттів, невичерпне та вічне, як саме життя.

Велику, правдиву любов до жінки виразив І.Франко у вірші «Чого являєшся мені у сні...?». У виконанні гімназистів Макарівського НВК «ЗОШ I ступеня - районна гімназія» палко і трепетно звучали рядки цієї поезії. А пісні французькою та українською мовами запали в душу кожному.

Завершила свято методист РМК Дзюба Тетяна Михайлівна, яка подякувала всім членам педагогічної студії «Дивослово», які долучилися до проведення такого емоційно заходу. Вірш «Рідна мова», у її виконанні, пролунав як заклик любити, вивчати і шанувати рідну мову, щоб материнське слово було для всіх нас оберегом.

Ось так насичено, активно та творчо пройшов районний захід до Міжнародного дня рідної мови, підготовлений учителями районної педагогічної студії «Дивослово» та їх учнями!

Особливу подяку хочеться виразити організаторам цього свята Глущенко Наталії Володимирівні, учителю української мови та літератури, Бакуну Вадиму Зіновійовичу, учителю інформатики та господині Ащенко Надії Василівні, директору Макарівського НВК «ЗОШ І ступеня - районна гімназія».

«Життя крізь призму поезії»

       24.11.2016 року у Мотижинській ЗОШ І-ІІІ ступенів за участі методиста районного методичного кабінету Дзюби Тетяни Михайлівни відбулося засідання районної педагогічної студії «Дивослово» з теми: «Формування вчителя як конкурентноспроможного фахівця». Учитель зарубіжної літератури Суздальцева Тетяна Тихонівна разом з учнями підготувала позакласний захід «Життя крізь призму поезії» (усний журнал), яка поєднала цікаву пізнавальну інформацію з практичною частиною, починаючи від античної літератури до творів класиків сучасності. У програмі звучали зразки різних видів лірики української, російської, німецької, французької, англійської літератур мовою оригіналу. Учасники змогли відчути  всю глибину поезії завдяки емоційному виконанню учнями театралізованих постановок, поєднанню музики, співу та танців.Слухачі також обговорили питання конкурентоспроможності вчителя в умовах нової української школи "Визначення власного іміджу професійної діяльності педагогів", підготовлене керівником педстудії Антоненко Г.І.

© 2016 Worlds Collide. Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати